چون مطلب بیستمم بود توی این وبلاگ گفتم این موضوع رو بگم . خدایی مشکلات زیاده خیلی وقت گذاشتم و مطالب زیادی رو تو بلاگفا گذاشتم که به دلیل اختلالاتی که توی این سرور رخ داد همش از بین رفت . خیلی وبلاگ ها عوض کردم و معمولا همشونو امتحان کردم که بهترینش این وبلاگ الانم هست که متاسفانه خیلی وقته منتظرم قسمت پشتیبانیش فعال بشه برا همین زیاد مطلب نمیذارم البته درس و دانشگاه هم دستمو بسته .

میگن نمره بیست مال خداس هیجده مال استاده و از این حرفا ولی همه برای بیست درس میخونن . آیا واقعا لازمه بیست بگیریم ؟ یا فقط با ده پاس بشیم کافیه ؟ همه عشقون دوازدس چون با این مشروط هم نمیشن . ولی خوب واقعا هیچی بیست نمیشه ، بعضی استاد ها هم واقعا بیست نمیدن وی به نظر من کلاسی که بیست نداشته باشه یه جای کارش میلنگه یا استادش مشکل داشته یا دانشجوهاش مشکل ارن یا نحوه پذیرش دانشگاه مشکل داشته خلاصه یه مشکلی بوده . فقط یه بیست هم کافی نیست . اگه کلاسی تعداد قبولی هاش کم بوده و همه فقط نمره پاسی گرفتن پس اینم نشون میده حتما مطالب درست ارائه نشده و باید کلاسش دوباره تشکیل بشه .

تئوری رو فقط یا گرفتن دردی رو دوا نمیکنه و مستلزمه که عملی هم کار بشه و عملیش رو هم یاد بگیرین . این کار تو مقاطع پایین تر باید انجام شه یا تو مقاطع بالا تر چون تو کارشناسی حجم درسا اونقدر زیاده که وقت عملی کار کردن رو نداریم . پس تا سرتون شلوغ نشده بچسبید به عملی احتمالا توی ارشد و دکترا هم شغل و پروژه هاش مجال کار عملی بهتون ندن پس از هنرستان شروع کنید به عملی کار کردن .

چون اولین مطلب بود و من حرف های زیادی برای کنکور هم داشتم و قبلا توی وبلاگ های دیگم گفتم الان زیاد مانور نمیدم روی اینموضوع ولی اگه درس و کار و زندگی میخواید تا میتونید بخونید و کار کنید .

اما نکته قابل توجه اینه که نظام آموزشی طی تغییراتی که داشته توی این سالها یک سری مشکلات رو به وجود آورده از جمله تسهیل گرفتن دروس که باعث شده یک سری درس ها رو که خیلی مهمن رو بدون اهمیت و فهمیدن اصل ماجراش پاس کنیم . کلا اون آموزشی که بالا توضیح دادم توی دانشگاه ها رعایت نمیشن که کاش رعایت میشدن . البته نظریه و مطالب و دلایل کاملی دارم برای حرفام و راه حلشون هم دارم اگه صدای مام به جایی رسید انشالله بیان میکنیم .

نسل قبلیمون تعداد زیادی متقاضی دانشگاه داشت و دانشگاه ها گسترش پیدا کرد اما الان با کاهش نسل و متقاضی قبولی توی آزمون حتی آزمون سراسری راحت تر شده و این یک معضله که حتی سطح سواد هم در میان دانشجویان هم درمیان استاد پایین اومده و تسهیلات رفاهی دانشجو ها به شدت افتضاح شده مثلا خوابگاه به تعداد کافی نیست که یک جوان با بادی که توی سرش داره و تازه از خانواده دور شده توی یه شهر غریب مجبور میشه خونه دانشجویی بگیره که خطرات زیادی تهدید دانشجو میکنه . اسم بدی از قشر دانشجو به جا گذاشته که نمیخوام اون رو تایید کنم اما تهدیداتی هست که نباید از اون غافل شد .

ببخشید طولانی شد توضیحات بیشتر رو طی سوالات شما جواب میدم .

دانشجویان عزیز اینجا فضا برای شما آمادس و یک تریبون آزاد اندیشی رو در اختیارتون میذارم با نظراتتون و ارئه مشکلاتون صداتون رو به گوش مسئولین برسونید که انشالله تاثیر گذار باشه .