با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

دوستان جبهه نگیرید در قبال صحبتای بنده لطفا این چند موضوع آخر حس خوبی بهم نداد .


مراسم خواستگاری از قدیم بوده و خانواده پسر خونه دختر میرن برای آشنایی و یک سری صحبت های اولیه که رسوم خاص خودشو داره ، بعد از این خانواده ها باهم تعامل بیشتری می کنن و در جلسات بعدی آشنایی دختر و پسر با هم حرف میزنن و اهدافشون از زندگی رو بیان می کنن ، چند مطلب مهم (به نظر من مهم) هست که باید مطرح بشه و بیان بشه حتما در بین طرفین . حالا دور از اینکه قبل خواستگاری رفتن باید سطح خانواده ها ، میزان عقایدشون و خیلی فاکتور های دیگه سنجیده بشه (این سنجش به نفع دو طرف هست و بعد ازدواج مشکل کمتری پیش می آد ، این موضوع مهمیه) ، در جلسات بیشتر آشنایی شایستس که دختر و پسر همه حرفا و ملاک های زندگی و اهدافشون رو بگن ، نوع پوشش ، میزان حساسیت مرد (غیرت) و خیلی بحث ها باید ارائه بشه حتی اگر طرفین مشکل ، بیماری ، عیب یا کمبود جسمی دارن رو بهتره خودشون همون اول بگن تا مشکلی پیش نیاد .

خیلی مباحث دیگه هم هست که باید بیان بشه ، در مرحله آخر میرسیم به سلیقه های طرفین که متاسفانه فکر می کنیم سلیقه های مهمه و اگر سلیقه ها مثل هم باشه میگیم تفاهم دارن که کاملا اشتباس .

سلیقه ها مهمه که مثل هم باشن ولی تعریف تفاهم تحمل سختی ها یا اختلاف نظر همدیگر است . (دقت شود)

اما ما فکر می کنیم در مراسم خواستگاری باید یک فاکتور از سوالات بپرسیم ، در حقیقت باید راجب خیلی موضوعات حرف زد اما سوالات خاصی پرسید صحیح نیست ، و اگر سوالاتی نیاز به پرسیدن باشه برای هر فردی تا فرد دیگه کاملا متفاوته .

یادمون باشه باید صاف و صادق باشیم ، مراسم بی آلایش و ساده ای باشه در یک فضای راحت که طرفین معذب نباشن .

عقده بنده اینه که اگر پی و بنیاد هر چیزی درست و محکم باشه ماندگارتره ، البته پی این موضوع بستگی داره به اینکه طرفین قبلا ارتباط (دوستی) با نا محرم نداشته باشن و توی همین مراسم هم فرد مناسبی رو انتخاب کنن و رو راست باشن با هم .

انشالله مشکلات جوانان مرتفع بشه به حق آخرین روز این ماه مبارک که دیگه داره سفره مهمونیش جمع میشه .

انشالله که همه مجردها مورد خوبی پیدا کنن برای ازدواج و مشکل ازدواجشون حل بشه .