سلام دوستان عزیزم

این مطلب رو خیلی سر بسته توضیح میدم که بیشتر وابسته به فرهنگه و در هر مکان رسوم خودش رو داره اما آنچه که به نظر من صحیح است رو عرض می کنم .

بعد خواستگاری و گرفتن جواب بله یه مدت فاصله میفته تا خوندن صیغه محرمیت دائم ، به نظر بنده توی این فاصله یک صیغه موقت بخونید ، بعد جاری شدن صیغه عقد دائم ، دختر و پسر به هم محرم میشن ولی ما متاسفانه فکر می کنیم که بعد عروسی هست که کاملا غلطه .

از جاری شدن عقد تا زمان عروسی رو میگن نامزدی که خیلی هم خوب هست و جهت شناخت کاملی از زوج لازمه ، در این زمان حتی خانواده ها با هم بیشتر رفت و آمد می کنند .

نمیدونم چهجور بگم ولی خوب سعی می کنم سر بسته باشه و به همین یه کلمه قناعت کنم که بعضی از رسوم سنتی زیباست و باید همچنان بهش عمل بشه هر چند بعضیاشون باید ترک بشن . در دوران نامزدی فقط راجب زندگی ، برنامه زندگی ، عادت ها مون حرف بزنیم . سعی کنیم با نامزدمون راحت باشیم ولی اینجام حدودی که نیازه باید رعایت بشه .

زمان نامزدی یه چیز شخصیه که به نظرم توسط عروس و داماد مشخص بشه بهتره و هی فشار نیارید که زودتر عروسی کنید . شاید به مدت بیشتری نیاز داشته باشن ، البته به تاخیر انداختن عروسی و خیلی طولانی کردن نامزدی هم درست نیست .

سعی کنید بیشتر در جمع خانواده نامزد خود را ببنید .خیلی از حرفا رو سانسور کردیم ولی امیدواریم کسانی که به این مطلب نیاز دارن منظورمونو متوجه شده باشن .