۱۱ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

عید بندگی

خجسته عید بزرگ مسلمانان را به پیشگاه اما زمان و نایب بر حقش مقام معظم رهبری تبریک عرض مینمایم و همچنین به شما روزه داران عزیز .

تبریک و شاد باش در روزی زیبا و دلچسب است که بعد از یک ماه بندگی خداوند و با بخشیده شدن در شب های قدر همراه بوده باشد . هر کس به اندازه توانایی و لیاقتش از سر سفره ی ضیافت الهی توشه ای برداشته است که بی شک همان هم لطف خداوند است .

من چند نکته را ذکر کنم که نیاز جامعه و مکمل یک ماه بندگی خداوند است . اول اینکه ماه مهمانی خداوند تمام شدنی نیست و همیشه سر سفره لطف او نشسته ایم و روزی خور درگاه بی نهایت ایشان می باشیم ، دوم اینکه زکات فطره را باید شب قبل از عید یعنی دیشب پرداخت می کردیم بعد از فطر یا همان زمان رویت هلال ماه تا قبل از نماز مستحبی عید بهترین وقت پرداخت زکات فطره می باشد اما اگر خانواده مستحق در دسترس نبود می توانید مقدار زکات را جدا کرده و کنار بگذارید و در اولین فرصت تحویل مستحق بدهید . اگر کسی عذر شرعی داشته و موفق به گرفتن روزه نشده با دستور و مشورت مرجع تقلیدش نسبت به پرداخت کفاره اقدام نماید .

بر بیماران ، زنان باردار ، زنان شیرده ، دختر بچه هایی که به سن تکلیف رسیده اما توانایی جسمی ندارند و ... کفاره تعلق می گیرد .

مقدار زکات فطره به فتوای مراجع هر نفر شش هزار تومان و میزان کفاره برای موارد ذکر شده هر روز هزار و پانصد تومان ذکر شده است که بهتر است باز هم از مراجع سوال شود .

 • علی رحمانی پور
 • شنبه ۲۷ تیر ۹۴

شروع رابطه اشتباه

رابطه غلط از الگو برداری غلط از زندگی غربی ها شروع شد ، در کشورمان ابتدا شهر های بزرگتر وسپس الان حتی در روستا ها و عشایر هم این روابط دیده می شود .

الان شرایط طوری شده است که نداشت دوست پسر یا دختر عیب است ، چیزی که حرام شرعی است به شکل مد در آمده است .

من هم یک جوانم که این حرف ها را میزنم لطفا الکی نگویید که شما جوان نیستید یا در جوانی چه کردید !

اشکال ما این است که میخواهیم گناه خودمان را گردن دیگران بیندازیم . پسرانی که هرزه اند و چشمانشان را نمیگیرند مقصر را دختران هرزه ای میدانند که حجابشان را رعایت نمی کنند . اما در حقیقت هر دو گناه کار هستند . وظیفه دختران حفظ حجاب هست و وظیفه پسران کنترل نگاه . اگر یکی از آنها رعایت نکرد طرف مقابل باید رعایت کند تا بی بند و باری در کشورمان شایعتر نشود . دوستان عزیزم امروز همه ی ما مسئولیم تا با امر به معروف و نهی از منکری که امام حسین خون خود و یارانش را برای احیای آن داد جامعه را از این منکر پاک کنیم . این یک کار فرهنگی بزرگ است که باید همه در انجام ان دخالت کنیم و یک عزم ملی میخواهد .

دشمن ما در پی نابود کردن حجاب و غیرت است که ما نمی گذاریم دشمن به این هدف خود برسد .

 • علی رحمانی پور
 • شنبه ۲۰ تیر ۹۴

آخر الزمان

شاید ظهور نزدیک باشد چون یکی از نشانه های ظهور حضرت این است که پسران شبیه دختران میشوند و دختران شبیه پسران ، نشانه های زیادی از نشانه های ظهور حتی نشانه های اصلی نمایان شده است . مثلا مساجد پر ولی مسلمانی کم می شود ، قرآن را تلاوت می کنند با صوت زیبا ولی به آن عمل نمی کنند ، وبسیاری نشانه فرعی دیگر وجود دارد مانند مد گرایی ، الگو برداری از زندگی اروپایی و ... اما نشانه های اصلی عبارتند از نا آرامی و جنگ در سرزمین مسلمانان که با روی کار آمدن داعش این اتفاق هم افتاده است . اما بحث من این است که در آخر الزمان چه می شود !!!

دیروز مهمان داشتیم یک مهمان رسمی و عزیز ، کل خانواده ام در تلاش بودند تا قبل از رسیدن مهمان ها خودمون را آماده کنیم ، هر کس کاری میکرد .

ما همه منتظر یک مهمان هستیم البته تعبیر من مهمان است او صاحب همه ی ما است ، آیا برای این مهمانی آماده ایم ؟ آیا میتوانیم د پیش چشمان امام زمان باشیم ؟ آیا می توانیم با این اعمال محضر ایشان برسیم !!!

مهمانی بزرگی پیش راه است و مهمانی عزیز داریم . بیاییم خودمان را آماده کنیم و قدری به خودمان سخت هم بگیریم ضرر نمی کنیم .

از گذاشتن این تصویر در وبلاگم بسیار ناراحتم اما تا به یادمان بیاید چه می کنیم می گذارمش . اگر مطلبی بی تصویر دید مطمئن باشید بخاطر نبود تصویر مناسب است که در شان وبلاگ و شما باشد . باز هم ببخشید

او می آید ...منبع : کتاب نشانه های ظهور او

 • علی رحمانی پور
 • شنبه ۲۰ تیر ۹۴

مهدی جان بیا

غروب جمعه ها دلم میگیرد ، آقا کجایی ؟ یک هفته دیگر رفت کی موعد است که موعودمان بیاید ! تا کی باید چشمانمان میخ کوب به راه شود و تا کی صدای تیک و تاک ثانیه ها را گوش دهیم !بی شما این ثانیه های گذشته از عمرمان فنا شده است . آقای من مولای من بخاطر امت رسولت که اکنون در شرایط سختی است لطفی کن و بیا که فقط تو ، آخرین ذخیره خدا هستی که میتوانی منجی این ملت باشی .
خداوندا درست است که ما میتوانیم از خورشید پشت ابر هم استفاده کنیم اما تو خود بهتر میدانی که فروق آن کمتر می شود و هوایش دلگیر ، خدایا ابر چشمانمان بارش گرفته است تا شستشو دهد غبار دلمان را در این لحاظات ناب و همه با هم برای فرجش دعا می کنیم .
اللهم عجل لولیک الفرج
 • علی رحمانی پور
 • جمعه ۱۹ تیر ۹۴

راهپیمایی روز قدس

امروز پیر و جوان ، زن و بچه ، سپاهی و بسیجی ، معلم و دانش آموز ، استاد و دانشجو ، شیعه و سنی و همه و همه ی ایران حماسه ای دیگر رقم زدند و به پیام مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و امام راحل لبیک گفتند و به خیابان ها آمدند و بار دیگر به دنیا فهماندند که ایرانی غیرت دارد و این غیرت اجازه نمی دهد که به مردم مظلوم زور بگویند . زیاده خواهی تا به کی !!!

تا کی میخواهید مانند گذشتگان با حرف زور و تهدید کار خود را پیش ببرید ، در پی مذاکرات اخیر که به نفس های آخرش رسیده امروز مردم غیور ایران گفتند ما هم صدا با رهبریم و حرف هیات مذاکره کننده در چهار چوب خط قرمز های مقام معظم رهبری و بدون کوچکترین کوتاه آمدن خواهد بود .

امروز مردم ایران پرچم سه رنگ ایران را روی دستانشان گرفتند و سیلی از جمعیت راه انداختند ، امروز پرچم ایران بر اوج افتخار نشست و قله های افتخار و آزادگیش را پیمود . کی می تواند در مقابل این ملت بی ادعا بایستد که در روز قدر با آنکه شب قبلش را احیا گرفته بودند و با زبان روزه به خیابان ها آمدند .

این ملت با همان قرآن هایی که بر سر گذاشته بودند به خیابان ها آمدند و گفتد وظیفه ما است که در مقابل زورگویان بایستیم و از مظلومان دفاع کنیم .

 • علی رحمانی پور
 • جمعه ۱۹ تیر ۹۴

روز قدس

مسلمانان جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با زبان روزه به خیابان ها می آیند و از مظلومان جهان حمایت می کنند .
روز قدس در کشور ما نمادی سیاسی دارد و باید با توجه به فتوای علما که شرکت در این روز دارای اجر الهی می باشد انشالله حضوری به هم می رسانیم که تا به حال کسی ندیده باشد و از حضور های قبلیمان بیشتر خواهد بود .
با توجه به نزدیک بودن توافق احتمالی ما در روز قدس باز اعلام می کنیم که چهارچوب ملت همان چهارچوب مقام معظم رهبری است و ذره ای کوتاه نمیاییم .
دستگیری از مردم مظلوم یکی از امورات امیر المومنین بود و ما ذره ای در این امر کوتاهی نمی کنیم و پشت ولایت و مردم مظلومی که مورد تجاوز و زور گویی قرار گرفته اند خواهیم ایستاد .

 • علی رحمانی پور
 • پنجشنبه ۱۸ تیر ۹۴

شهادت حضرت علی

عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت علی و  آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه ی مسلمانان جهان
انشالله از شبهای قدر نهایت استفاده رو برده باشید و طاعات و عبادات شما عزیزان به امضای دستان ید الله رسیده باشه .
شبهای قدر روزی یک سال بندگان خداوند رو بهشون ارزانی می کنند و خداوند می خواهد بنده اش بیشترین سهم را بردارد ولی هر کس به اندازه ی توان و ظرف و کاسه ای که دارد از این توشه بر میدارد تا سال آینده . امیدوارم بهترین توشه را برداشته باشید و انشالله جواز کربلا را گرفته باشید .
چه زیبا و پر فیض تر شده شبهای قدری که با ضربت خوردن و شهادت و سومین روز از شهادت امیر المومنین همراهه . جالبه بدونیم که شبانه بدن مطهر را غسل دادند و کفن کردند و شبانه به خاک سپردند تا زمان امام صادق قبر امیرالمومنین علی پنهان بود تا امام صادق قبر را به مردم نشان دادند .
برای اینکه طولانی نشه مطلبم خیلی کوتاه بگم که اون آقایی که در خانه ی خدا به دنیا آمد را در خانه خدا بر فرق مبارکش زدند و شهیدش کردند .
کل روضه و مظلومیت امیر المومنین همین است که به فرمایش پیامبر که فرمود من و علی پدرانم امت هستیم را مظلومانه در محراب عبادت به شهادت رساندند و هنوز هم دشمنان ایشان و اهل بیت بیکار ننشسته اند و مدام ظلم و ستم می کنند .

 • علی رحمانی پور
 • چهارشنبه ۱۷ تیر ۹۴

آموزش مداحی 2

همانطور که در قسمت اول گفتم ابتدا باید یک مداح مرجع برای خود انتخاب کنید این مداح میتواند خصوصیاتی که گفته شد یا شباهت صدا به شما را داشته باشد یا ذاتا فقط او را قبول داشته باشید ، مداح های خوب و صاحب سبک در کشور ما بسیار می باشند
قبل از شروع به مداحی فقط به مداحی گوش بدهید . انقدر گوش بدهید تا شعر ها و سبک هایشان را از بر بشوید . بعد از مدتی که فقط گوش دادید و حفظ شدید تمام شعر را شروع کنید و همراه او بخوانید . بعد از مدتی صدای آن مداح را قطع کنید و تنهایی بخوانید اما دقیقا همان چیزی را که آن مداح مرجع می خواند شما هم بخوانید . این کار شما راتقلید می گویند الان در دستگاهی که آن مداح مداحی می کرد شما هم مداحی می کنید . سعی کنید از شعر ها و نوا های ساده که ادای آن برای شما راحت تر است شروع کنید تا دچار مشکل نشوید . ممکن است این سبک و دستگاه های اول سبک مادر شما بشود ، پس سعی کنید راحت و قشنگ باشد .
سبک مادر سبکی است که معمولا شروع مداحی را شامل میشود یا بهتر است بگویم سبکی است که مداح بیشتر با آن میخواند .
اگر مداحی سبکی را که دارد میخواند فراموش کند معمولا برای اصلاح آن به سبک مادر برمیگردد .
 • علی رحمانی پور
 • چهارشنبه ۱۷ تیر ۹۴

آموزش مداحی 1

من از پانزده سالگی شروع به فعالیت مداحی کردم و عاشق امام حسین و اهل بیتم . سبک و مجع مداحی من هم حاج محمود کریمی هست . قبل از هر چیز بگم حاج محمود کریمی از نظر رفتار و بینش و ولایی بودن و مداحی کردن نمونه و تک هست اما هر مداحی باید یک مرجع مداحی داشته باشه که به نظر من از هر نظر مرجع خوبی هستن ایشان . اول از نظر خصوصیاتی که بالا ذکر کردم و دوم از نظر مداحی کردن در تمام زمینه ها ادعیه ، روضه و سینه زنی کامل می باشند . من چون احساس نیاز کردم یک سری مطالب مداحی و آموزشی رو اینجا میذارم ، دوستان عزیز من مربی یا استاد نیستم فقط چون منبع کامل از صفر تا صدی برای یادگیری مداحی وجود نداشت من جسارت کردم و راهکار رو گفتم که انشالله در ادامه با همت و تلاش دوستان و پیگیری های لازم به یک مداح خوب تبدیل میشن .

 • علی رحمانی پور
 • سه شنبه ۱۶ تیر ۹۴

روابط اشتباه

روابط اشتباه و راه های باز شده اشتباه

خانواده اولین و تنها نظام هدفمند و تشکیل شده در اسلام و فرهنگ ماست .

اما اخیرا با الگو گیری اشتباه این بنیاد دارد از هم می پاشد و روابطی به شکل اشتباه در میان دختران و پسران مجرد شکل می گیرد که نه زمینه ساز ازداواج است بلکه باعث اصلی افزایش سن ازداواج نیز می باشد .

این را مقدمه ای کوتاه بدانیم تا در ادامه بیشتر این موضوع ا باز کنیم .

از روابط اشتباه شروع می کنیم تا به ازدواج صحیح و همسر داری و فرزند داری برسیم .


 • علی رحمانی پور
 • سه شنبه ۱۶ تیر ۹۴

آپارات

برنامه نمایش و ارسال فیلم رو از لینک زیر دانلود کنیدلینک دانلود برنامه آپارات

 • علی رحمانی پور
 • سه شنبه ۱۶ تیر ۹۴
این وبلاگ به عنوان وبلاگ شخصی و مرجع من فعالیت میکنه و در زمینه های مهندسی برق قدرت ، مذهبی ، سیاسی ، مداحی ، خانواده و آندروید مطالبی رو در دسترس شما قرار می دهیم که کاملا بر اساس عقاید و نظرات شخصی بنده می باشد و برای اصلاح فرهنگ و فرهنگ سازی درست راه اندازی شده ، شاید دست و پا شکسته یا اشتباه هم باشند که می توانید در صورت مشاهده هر گونه اشتباهی ما رو با خبر کنید و درست اون رو بگید تا مطلب رو اصلاح یا حذف کنم ، انشالله این وبلاگم مورد توجه و تایید شما قرار بگیره .
بنده دانشجوی مهندسی برق قدرت می باشم که من کرمانشاهی و شهرستان اسلام آباد غرب هستم و در بابل مشغول تحصیل هستم برای همین به سوالات شما هم پاسخ می دهم و اگر نیازی بود مطالبی در باره دانشگاه و برق می گذارم .
لطفا نظرات ، انتقادات و پیشنهاد هاتون و برای ما ارسال کنید یا با قسمت تماس با من ، راههای ارتباطی و یا بعد از هر مطلب نظرتون رو راجب اون مطلب بیان کنید . نظر دادن برای هر مطلب بسیار ساده می باشه و زیاد وقتتون رو نمیگیره ولی در عین حال بسیار موثر و مهمه .
بنا به نظرات دوستان عزیز تصاویری که قبلا با مطالب ارائه میدادم چون حجمشون بالا بود و سرعت سایت رو پایین میاورد رو انتقال دادم به قسمت گالری که میتونید تصاویر رو اونجا ببینید .
با تشکر مدیریت وبلاگ علی رحمانی پور
موضوعات
کلمات کلیدی