۴۲ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

حزب گرایی

سلام دوستان عزیزم

اینجا مربوط به حزب یا طرفدار حزب خاصی نیست و در چهارچوب ولایت فقیه و رهبری و ارزش های انسانی و در راه رشد و پیشرفت کشور عزیزمان ایران مطالبی را عرض می کنم .

معرفی احزاب اصلی ایران : شاید ایران رو بتوان به سه حزب کلی تقسیم کرد : حزب اصولگرایان ، حزب اصلاح طلبان ، حزب اعتدالگرایان .

از دیر باز حزب و ایل و قبلیه گرایی مطرح بوده و انسان تمایل دارد به سمت حزب و گروه های خاص اجتماعی ، در تمام دنیا هم حزب گرایی وجود داره اما تفاوت های بسیاری با هم دارن .

در ایران قبلا دو حزب راست و چپ مطرح بود که بعد ها با اسم های اصولگرا و اصلاح طلب شناخته شدند . و در انتخابات اخیر یک حزب به احزاب سیاسیون ما اضافه شد به اسم اعتدال که ناشی از اصلاح طلبان است یعنی دست خط خود را از اصلاح طلبان گرفته است که کاری به این موضوع نداریم و مربوط به بحث ما نمیشه .

بنده با حزب گرایی کاملا مخالفم و خودم را وام دار هیچ حزبی نمیدونم . البته بودن احزاب در جامعه نیازه و مشکلی نیست اما اصل حزب گرایی رو مخالفم که توضیح میدم چه مواردی منظورمه .

افراد یک حزب فکر می کنند اگر کاندیدشان رای نیاورد نباید حمایت و کمک فرد منتخب کنند .
افراد یک حزب فکر می کنند اگر کاندیدشان رای نیاورد باید پشت فرد منتخب را خالی کنند .
افراد یک حزب فکر می کنند اگر کاندیدشان رای نیاورد در انتخابات شکست خورده اند و منتظر انتخابات بعدی می شوند .
افراد یک حزب فکر می کنند اگر کاندیدشان رای نیاورد همه برنامه های فرد منتخب غلط است و باید در برابر آنها جبهه بگیرند .

خود فرد منتخب فکر می کند باید تمامی مدیران و رئیسان قبلی را که از حزب او نیستند بردارد ، تمامی ارگان ها و ادارات هم حزب او شوند ، تمامی هیئت دولت را جارو کند و دولتی جدید ، وزیرانی جدید انتخاب کند ، کلیه اقدامات رئیس جمهور قبلی را غلط بداند و لغو کند ، دوباره شروع به سازندگی کند و همه چیز را خراب کند تا خودش دوباره بسازد .

اما واقعیت امر این است که اینجور کار به جایی نمیرسه ، پیشرفتی صورت نمیگیره ، تا زمانی که درگیر حزب گرایی هستیم نباید انتظار پیشرفت داشته باشیم ، چون هر دولتی که بیاد میخواد حزب قبلی رو ناتوان نشون بده در اداره مملکت و دوباره کاری کنه .

یک سخن کوتاه با روسای جمهور

رئیس جمهور موظف است پیرو ولایت فقیه و قانون اساسی باشد و ادامه دهنده راه رئیس یا روسای جمهور قبلی باشد و در راه پیش برد اهداف کشور اقدام بکنه .

یک سخن کوتاه با شما مردم عزیز

مردم وسیاستمداران با پیروی از هر حزبی موظف هستند به رای مردم احترام بگذارند و به دولت جهت پیش بردن اهدافش کمک کند .

 • علی رحمانی پور
 • سه شنبه ۲۹ تیر ۹۵

مراسم عروسی

سلام

یه مقدار با سرعت پیش میرم و سعی می کنم اصل مطلب رو بگم و مطالب حاشیه ای رو کنار بذارم ، بازم تکرار می کنم اینا توی اسلام هست ولی شاید من اعتقاداتم یه مقدار فراتر از این هام باشه . پس دوستان خرده نگیرید و نظراتتون رو بگید .

من با مراسم عروسی مخالفم ، البته با مراسماتی که الان رسمه و کاملا به اشتباه برگزار میشه . از قدیم الزمان رسم بوده و اسم عروسی بوده اما نه به این شکل امروزی ، در عروسی ها شادی بوده و یک غذایی به عنوان ولیمه به مردم میدادند و این شد عروسی اسلامی .

عروسی اسلامی با ریخت و پاش مخالفه ، با اسراف مخالفه ، با رقصیدن و ساز و آهنگ مخالفه ، اول زندگی مشترک و با جشن گناه راه انداختن مخالفه ، بانی جشن گناه مجازات میشه ، ازدواج اسلامی با لخت شدن عروس و پوشیدن اون لباس و اون گریم و آرایش مخالفه و ...

با این تعابیر گرفتن ازدواج و مراسم عروسی فقط در صورتی مجازه که یک آهنگ ملایم و مجاز پخش بشه بیان ولیمه رو بخورن و تبریک بگن و برن و تموم شد .

حالا من به عنوان یک جوان بخوام چنین مراسمی بگیرم قطعا مورد تمسخر دیگران قرار میگیرم و این اصلا مهم نیست چون هدف های والاتری نسبت به زندگی و دنیا دارم . این جواب بخشی از منتقدین و مخالفین احتمالیه .

کسی هم دوست نداره میتونه بره ماه عسل ، اونم شرایط خودشو داره اما پست طولانی شد . کوتاه بگم چند مورد رو : ماه عسل میرید شمال کشور حفظ کنید حریم عمومی و خصوصی رو ، میرید مشهد و قم زیارت رعایت کنید ، توی ماه عسل قراره اولین باری باشه که با عشقتون هستید و خلوت می کنید سعی کنید جای آرامی رو انتخاب کنید و بازم میگم حریم خصوصی داشته باشید چرا که حیوانات هم حریم خصوصی رعایت می کنن ، حدیث پیامبر حسن ختام عرایضم باشه که فرمودند سه خصلت رو از کلاغ یاد بگیرید که یکیش اینه در خفا باشه یعنی همون حریم خصوصی که عرض کردم .

چه برای ماه عسل چه آینده مواظب این حریم خصوصی باشید .پ.ن : شاد باشید و همیشه خرم ، جبهه گرفتید آمادم چون مسائل خانوادم داره یه مقداری تهاجمی میشه نسبت به اشتباهات خانواده ها هر چند نکات مطالب قبلی هم بسیار مهم بود .

 • علی رحمانی پور
 • سه شنبه ۲۹ تیر ۹۵

سیاست

لطفا معنا و منظور از اصطلاح سیاست رو برای ما توضیح بدین ؟

بعضی ها می گن سیاست یعنی با یک شیوه و روش خاصی حرف خودمون رو به کرسی بنشونیم ، یعنی یه جور فریب دادن یه جور کلک زدن

بعضی وقتا می خوان بگن کلک زدیم میگن سیاست به کار بردیم .

آیا واقعا سیاست یعنی این ؟؟؟

سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست یعنی چی ؟؟؟؟

یعنی دین دروغ و کلک رو قبول می کنه !!! یعنی بزرگای ما دروغ می گفتن !!!

سیاست و دین به هم پیوستن تا مشکلات حل بشه

کسی که دینداره باید وارد سیاست بشه که بیت المال دستش میفته سوء استفاده نکنه

امام علی و قصه بیت المالش رو همه شنیدیم ، آتش نزدیک دست برادر نیازمندش برد ولی از بیت المال بهش نداد و گفت تو این آتش رو تحمل نمی کنی من چهجور آتش جهنم رو تحمل کنم .

سیاست رو با دروغ و دزدی کثیف نکنید ، سیاست مال مردای خداستپ.ن : اگه سیاست این معنی دزد و کلک رو داره من سیاسی نیستم و راجبش نظر نمیدم و حرف نمیزنم .

 • علی رحمانی پور
 • دوشنبه ۲۸ تیر ۹۵

غرور

خداوند به انسان مغرور نگاه نمی کند .

کل جهان و هستی ، نیستی مطلق را در شش روز به وجود آورد ، به تنهایی ، نه اینکه از کسی گرفته باشد ، یا به ارث برده باشد ، فقط وقتی موجودی مثل انسان را آفرید از شگفتی و ارزش و جایگاهی که برای ما قائل شد و به ما درک و شعور داد ، ما را اشرف مخلوقات نامید و به خودش گفت آفرین ولی مغرور نشد .

یک مخترع که یک وسیله را می سازد آن وسیله را در اختیار دیگران قرار می دهد برای آزمایش وقتی که از وسیله آسایش خاطر داشته باشد که کامل و بی نقص است فقط بروشور یا همان برنامه هایش را به روز می کند که این با همان قرآن و عترت محقق شد . و ما را به وسیله شیطان آزمایش می کند .

کبر یا غرور یکی از گناهان کبیره است و در روایات آماده است که خداوند به انسان مغرور نگاه و توجه نمی کند چرا که انسان مغرور کس دیگری را نمی بیند .

غرور خیلی بد است ، خود را کامل دانستن ، بی نقص دانستن ، بی توجهی به دیگران کردن ، جواب لطف دیگران را ندادن و ... از نمود غرور است .


انشاالله مغرور نباشیم .

 • علی رحمانی پور
 • دوشنبه ۲۸ تیر ۹۵

در خانه اگر کس است ، یک سخن بس است

سلام دوستان عزیزم

واقعا این جمله خیلی زیبا و تاثیر گذار و مغز داره

واقعا هم همینطوره ، اگر مخاطب بخواد به قولت بکنه و نیتش این باشه با یا کنایه هم حرفتو میفهمه و به قولت می کنه ولی اگه بخواد به قولت نکنه دیگه هزار بارم بهش بگو فایده نداره .

امام علی می فرمایند برای مومن یک اشاره کافیه ، با یک اشاره راهش رو پیدا می کنه و میفهمه .

یا اینکه میگن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو زده به خواب رو نمیشه بیدارش کرد .پ.ن : پستام طولانین چون برام مهمه به طرف و مخاطبام برسونم که درست چیه و علت درست بودنش چیه و کل زوایا رو در نظر بگیرم ، اما این جمله بهم میگه اگر گوش شنوا باشه یه بار بگی میفهمه برای همین سعی در کوتاه کردن مطالب دارم ، ولی واقعیتش اینه که پستای طولانی رو کسی نمیخونه اما مام مخاطبان خاصی داریم که همیشه بهمون لطف دارن ، منم سعی می کنم مراعات کنم خوانندگان رو

با سپاس

 • علی رحمانی پور
 • يكشنبه ۲۷ تیر ۹۵

فردا استان کرمانشاه میزبان دکتر روحانی

با سلام و احترام

فردا استان کرمانشاه میزبان دکتر روحانی رئیس جمهور و هیئت دولت می باشد .

امیدواریم که این سفر مایه پیشرفت و تعالی این استان شود .

استان کرمانشاه به خاطر شرایط جغرافیایی که دارد نیازمند خیلی پشتیبانی ها و مساعدت ها می باشد .

فردا صبح دکتر روحانی در استادیوم آزادی در جمع مردم ایراد سخنرانی می کند .

عرایضی هست که باید به گوش رئیس محترم جمهور برسد که امیدواریم مقامات و مسئولین استان آنرا صریح و شیوا به استحضار ایشان برساند . بنده پاره ای از موضوعات را به سمع هیئت منتخب دولت میرسانم .

آقای روحانی استان کرمانشاه از استان های مرزدار و سخت کوش و شهید پرور است که هشت سال زیر توپ و تانک جنگ تحمیلی بوده . جنگی که بیشترین خساراتش به استان های مرز نشین غرب و جنوب کشور بیشتر بود و استان کرمانشاه با دادن خون شهیدانی از این مرز و بوم دفاع کردند . ایران امروز را از خون این شهیدان داریم . اما خانواده این شهیدان و وارثان امروز این سرزمین در مشکلات و سختی های فراوانی قرار دارند و دریغ از امکانات اندک زندگی ، زیاده طلب نیستیم اما پروژه منوریل چند سال است آغاز شده اما امیدی به دیدن راه اندازیش توسط فرزندانمان هم نیستیم ، پروژه قطار چندین سال است اسمش را میشنویم و عملی نمی بینیم ، کارخانه و مراکز شغل آفرین و نوآوری در این منطقه پیدا نمی شود . مشکل امروز جامعه و اینجا بیکاری جوانان است ، من جوان امید به زندگی ندارم ، در دولت امید شما ، ناامید شدیم ، اندک قدرت هسته ای داشتیم که در حال پیشرفت سریع بود و امکان اشتغال را میتوانست تا چند سال آینده فراهم کند و ایجاد نیروگاه های هسته ای کنیم که با دیدن دهن کدخدا چرخش متوقف شد . امتیازات فراوانی دادیم و در قبال عهد شکنی های طرف مقابل سکوت اختیار کردیم .
آقای روحانی بین کلید های شما کلیدی برای باز کردن درب اشتغال و کار آفرینی پیدا نمی شود !!! امروز مشکل ما اشتغال است . مشکل دیرینه ای که مانند یک زخم چرکین شده است و هر چه بگذرد بد بو تر می شود ، آمار خودکشی جوانان ، سکته جوانان و کلا جوانمرگی میتواند نمود و نشانه ای از مشکلات ما باشد . حال با فرض اینکه مشکلات روحی و روانی ، افسردگی ، نا امیدی و ... را نادیده بگرییم . همه این ها از بیکاری نشات می گیرد . مقام معظم رهبری و خود شما بسیار ابراز تاسف کردید برای بیکاری جوانان اما این تنها کافی نیست ، برنامه ای ، راه حلی و یا پیشنهادی ارائه دهید تا این مشکل از بن و ریشه نابود و حل شود .

بعد از مشکل اشتغال ، جوانان ما مشکل ازدواج و مسکن دارند ، وام های میلیاردی و حقوق های نجومی و اختلاس های کلان حرص ما را در می آورد ولی برای اندک وام ازدواج یا مسکن هزار جور بهانه می خواهند ، آیا این همان حقوق بشر است ؟؟؟ مگر نباید که مسئولین به مردم عادی جهت رفاه کمک کند !!! مگر نباید حکومت و دولت هر کشور ارزش و اعتماد به مردمش داشته باشد ، ما مشغول وام خودرو نمی شویم . منتظریم تا روزی این احساس به وجود آید که امیر المومنین هیچ شبی سیر نمی خورد مبدا کسی گرسنه باشد و از احوالاتش بی خبر باشند ، دولت نباید وام دار به هیچ تفکرات منفعت طلبانه و هیچ گروه و حزب سیاسی باشد و باید مدافع حق مظلومان و مردمان عادی باشد .

دوره صد روزه دیگری ایجاد نمی کنید که شاید در این دوره فرجی شود و گره ای باز شود !!! اقتصاد و تورم و تثبت قیمت اجناس تا حدودی رضایت بخش بوده البته باید کارشناسان مربوطه نظر بدهند اما چیزی که ما می بینیم و لمس می کنیم تقریبا رضایت بخش بوده ، کاش چندین دوره صد روزه ایجاد می کردید و در بخش اداره حکومت به این می اندیشیدید که این صندلی و مسئولیت بار سنگینی است و گذرا و آنرا به قسمت های مختلفی تقسیم می کردید و در این دوره ها به مشکلات می پرداختید . نه دولت شما بلکه همه دولت ها باید بدانند که این می گذرد اما نامشان همیشه هست که باید به این فکر کنند که نامشان به نیکی برده شود .

آقای روحانی استان کرمانشاه سختی هایش را در زمان جنگ تحمیلی کشیده و وعده قرآن هم هست که بعد از هر سختی ، آسایش و رفاهی قرار دارد . پس کی می خواهد این سختی ها تمام شود و به راحتی برسیم ما ظاهرا دیگر جنگی نداریم اما هنوز به آرامش خاطر نرسیده ایم . آثار جنگ هنوز اینجا پیداست و این امر این استان را با بقیه کشور متمایز کرده است . انتظارات از شما و هیئت محترم دولت زیاد است و خارج از بحث های سیاسی و حزبی این موارد را عرض کردم ، گرچه مشکلات و عرایض بیشتری داشتیم اما به دیگر مباحث اشاره نمی کنم تا مشکلاتی که عرض کردم به چش بیایند . برداشت های سیاسی و حزبی از بحثای بنده نشود ، چه این دولت چه دولت های دیگر اگر روی کار بودند خواسته های ما این بود .

 • علی رحمانی پور
 • شنبه ۲۶ تیر ۹۵

امروز جمعه است

امروز دفترچه زندگیمان ورق خورد

یک صفحه جدید باز شد

صفحه ای سفید و زیبا که پر از گل های لاله بود

پر از عطر و حس انتظار بود

به دلم وعده داده بودم با کمیل به خواب روم

و ندبه خوان چشم به دیدار تو باز کنم

قنوت نماز جمعم را فقط برای ظهورت دعا کنم

جمعه با تمام دلگیریش را دوست دارم

چون حس خوب با تو بودن را دارم ، به یاد تو بودن را

غروب که می شود لحظات سنگین تر می شود

کم کم دارم نا امید می شوم

یعنی این جمعه هم گذشت و لایق دیدار یا شاهد ظهور نشدم

آقای ما ، سید ما و مولای من

بگذر از ما

بگذر از خطا هایمان

و چه لذتی دارد آل یاسین را با گریه و مناجات در لحظات نزدیک اذان مغرب

هنوز هم چشمانم به در است

بینداز نگاهی بر ما

 • علی رحمانی پور
 • جمعه ۲۵ تیر ۹۵

مراجع دانلود مداحی


سلام دوستان عزیز

اگه میخواید مداحی دانلود کنید و گوش بدین همیشه به صفحات اصلی مراجعه کنید . جایی که کل مداحی های هر جلسه و آرشیوی از مداحی های گذشته قرار داره . با توجه به علایق خودتون از سایت اصلی هیئت یا از سایت شخصی مداح استفاده کنید .

من مداحی های زیادی گوش میدم و هر مداحی رو میخوام سایتشو رو میدونم چهجور پیدا کنم هر چند خیلی سایت ها هستن که قرار میدن ولی حساسیت من اینه که از سایت اصلی دانلود بشه ، هم کامل تره هم تبلیغات نداره و نمیبینیم و هم کیفیتش بهتره .

با احترام به همه مداحان عزیز من مداحی بیشترشون رو گوش میدم اما چند مداح نمونه رو آدرس سایت ها برای دریافت فایل هاشون رو میدم که انشاالله استفاده کنید و همه فیض ببریم .


حاج محمود کریمی : سایت فطرس ، سایت هیئت رایت العباس هست که فایل مداحی های حاج محمود کریمی توی تمامی هیات و تمامی مراسمات و آرشیو ها توش قرار داره . کافیه فقط فطرس رو جستجو کنید و به قسمت نوانما مراجعه کنید . فیلم ، صدا و تصاویر با پوشه بندی های جالب قرار دارن که انشاالله بهره مند بشید .


حاج سید مهدی میرداماد : سایت عابس ، سایت شخصی حاج مهدی میرداماد هست که خیلی زیبا طراحی شده و آرشیو کل مداحی های ایشون در دسترسه . کافیه کلمه عابس رو جستجو کنید و به سایت شخصی ایشون برید و فیلم و تصاویر و صدا ها رو دانلود کنید .


حاج سعید حدادیان : سایت والعصر ، سایت هیات رزمندگان غرب استان تهران هست که اونجا میتونید به صوتای حاج سعید حدادیان گوش بدین و دانلود کنید . با اینکه محیط سایت یه مقدار شلوغ و کار کردن باهاش سخته ولی مکان خوبیه و بیشتر هیات گراس تا مداح گرا . عبارت والعصر رو سرچ کنید و به نوانما برید و یه قسمت با نام حاج سعید حدادیان داره که دست نوشته ها و اشعارش قرار دارن .


برای دوستان مداح مهمه که جلسه کامل و مرتب رو داشته باشن فعلا این چند سایت رو معرفی کردیم . انشاالله استفاده کنید و ما رو از دعای خیرتون بی بهره نذارید .

در ضمن این سایت ها اولین سایت های هستند که مداحی رو قرار میدن تقریبا روز بعد مراسم مداحی ها روی سایت قرار دارن و میتونید داغ ازشون استفاده کنید .

التماس دعا

 • علی رحمانی پور
 • جمعه ۲۵ تیر ۹۵

نامزدی

سلام دوستان عزیزم

این مطلب رو خیلی سر بسته توضیح میدم که بیشتر وابسته به فرهنگه و در هر مکان رسوم خودش رو داره اما آنچه که به نظر من صحیح است رو عرض می کنم .

بعد خواستگاری و گرفتن جواب بله یه مدت فاصله میفته تا خوندن صیغه محرمیت دائم ، به نظر بنده توی این فاصله یک صیغه موقت بخونید ، بعد جاری شدن صیغه عقد دائم ، دختر و پسر به هم محرم میشن ولی ما متاسفانه فکر می کنیم که بعد عروسی هست که کاملا غلطه .

از جاری شدن عقد تا زمان عروسی رو میگن نامزدی که خیلی هم خوب هست و جهت شناخت کاملی از زوج لازمه ، در این زمان حتی خانواده ها با هم بیشتر رفت و آمد می کنند .

نمیدونم چهجور بگم ولی خوب سعی می کنم سر بسته باشه و به همین یه کلمه قناعت کنم که بعضی از رسوم سنتی زیباست و باید همچنان بهش عمل بشه هر چند بعضیاشون باید ترک بشن . در دوران نامزدی فقط راجب زندگی ، برنامه زندگی ، عادت ها مون حرف بزنیم . سعی کنیم با نامزدمون راحت باشیم ولی اینجام حدودی که نیازه باید رعایت بشه .

زمان نامزدی یه چیز شخصیه که به نظرم توسط عروس و داماد مشخص بشه بهتره و هی فشار نیارید که زودتر عروسی کنید . شاید به مدت بیشتری نیاز داشته باشن ، البته به تاخیر انداختن عروسی و خیلی طولانی کردن نامزدی هم درست نیست .

سعی کنید بیشتر در جمع خانواده نامزد خود را ببنید .خیلی از حرفا رو سانسور کردیم ولی امیدواریم کسانی که به این مطلب نیاز دارن منظورمونو متوجه شده باشن .

 • علی رحمانی پور
 • پنجشنبه ۲۴ تیر ۹۵

عقد

سلام دوستان عزیزم

عقد به دو نوع است ، عقد موقت و عقد دائم ، خواندن عقد هم به دو نوع است ، توسط خود فرد یا دادن وکالت به شخص دیگر ، خواندن عقد منوط بر رضایت پدر دختر است .

کلیات توضیح بنده بر حول همین یک خط اول است .

بعد از خواستگاری و توافق طرفین باید آشنایی با هم بیشتر شود که این موقع بهتر است عقد موقت و توسط طرفین خوانده شود در حضور هر دو خانواده ، با خواندن عقد موقت دختر و پسر به هم محرم می شوند . مدت آنرا هم تا زمان عقد دائم انتخاب می کنیم و حتما باید مهریه ای برای عقد موقت نیز در نظر گرفت که سبک باشد بهتر است .

عقد دائم را خود دختر و پسر می توانند بخوانند اما به غلط رسم شده که فقط وکالت میدهیم . بهتر است چند روزی قبل از عقدی که توسط آن فردی که به او وکالت می دهیم ، خود فرد عقد خودش را بخواند و عقد توسط وکیل سوری برگزار شود .

از زمان عقد تا عروسی را نامزدی میگویند که باید ها و نباید های آنرا شرح خواهم داد .

 • علی رحمانی پور
 • پنجشنبه ۲۴ تیر ۹۵

انجمن فرهنگی (صحبتی با اعضای محترم)

سلام دوستان بیان و دوستان رزبلاگ و انجمن فرهنگی

با احترام دوستان عزیزی که در انجمن عضو شدید و یا علاقمندان به عضویت جدید ، عضو شوید و فعالیتتون رو توی انجمن بیشتر کنید .

انجمنی که ثبت نام کردید باید هر چند مدت یکبار بیاید و نظر بدین و یا مطلب جدیدی ایجاد کنید .

چون از حوصله بچه های بیان خارجه من اطلاعیه یا حرفی داشته باشم از طریق سایت رز بلاگ صفحه اصلی سایت که لینکش توی پیوند ها موجوده پس لطفا اعضا به این صفحه هم بیان و سر بزنند .

اما نکته آخر و مهم اینه که اگه انجمن همینجور بمونه من حتی تصمیم بر حذفش رو هم گرفتم . پس لطفا راجب این موضوع هم نظر بدید .

سپاس از همراهیتون

 • علی رحمانی پور
 • چهارشنبه ۲۳ تیر ۹۵

از فردا کنکور سراسری

فردا و پس فردا داوطلبان کنکور سراسری به یک رقابت سنگین میروند تا مزد زحمات خود را بگیرند .

برای همه کنکوری های عزیز آرزوی موفقیت و سر بلندی داریم .

بالاخره هر کسی به اندازه توانایی و تلاشی که کرده است می تواند از این آزمون موفق تر باشد و امیدواریم که هر کسی مزد تلاش های خود را بگیرد .

انشالله در کمال صحت و سلامت این آزمون برگزار بشه ، گرچه ظرفیت های زیاد دانشگاه ها یک معضل بزرگ است اما حداقل شاید بتوان در محیط سالم افراد سالم و لایق تر انتخاب شوند . که این سرنوشت داوطلب و در نهایت جامعه را تعیین می کند .

حرف زیاده ولی فقط در این لحظات آخر میتوان گفت که حفظ خونسردی بسیار مهم است و باید استرس را از خود دور کرد و بالاخره هر کسی مزد زحمت خود را باید بگیرد و بیشتر خواستنش اشتباه است .

هیچ کس به اندازه داوطلب نمیتواند به او کمک کند . پس سعی کنید به خودتان ایمان داشته باشید .

 • علی رحمانی پور
 • چهارشنبه ۲۳ تیر ۹۵

خداوند رحمان است یا عادل

صفات خداوند را که نگاه می کنیم ، صفاتی را می بینیم که بسیار تکان دهنده است و همین اول مطلبی بگم که خداوند جمع صفات هست و نمیتوان یک صفت را دید و دیگری را ندید .

می گویند خداوند رحمان و رحیم و مهربان چگونه میتواند بنده و اشرف مخلوقات را در آتش جهنم بسوزاند ؟؟؟ با این حساب نباید جهنمی وجود داشته باشد ، با این حساب چه خوب باشیم چه بد ، پاداش می گیریم ، با این حساب آزمایش و دنیا عبث و بیهوده است و با این حساب عدالت خداوند زیر سوال می رود و با این حساب قیامت یا معاد که اصول دین است زیر سوال می رود !!!

کسی که چنین حرف هایی بزند و معاد را زیر سوال ببرد و اعتقاد نداشته باشد ، کافر است .

خداوند مهربان است و بخشنده اما تا حد و مرز خودش می بخشد و زیاد تر هم می بخشد ، اما در قبال آن خداوند عادل است و باید عدالت را رعایت کند تا به مظلوم ظلم نشود و ظالم جزا ببیند .

درباره توبه از گناه و حد و مرز بخشیدن یک روایت از پیامبر هست که مضمونش اینجوره

می فرمایند خداوندا تا چه زمانی از بندگانت میگذری ، می گویند تا هر زمان که توبه کننده و دیگر آن گناه را تکرار نکنند ،

چگونه می بخشید ؟ اگر یک بار از ته دل استغفار کند .

خداوندا بنده فراموش کار است و بقا طلب و فکر می کند وقت برای توبه بسیار دارد اگر مرگ او رسید و در لحظه مرگ نادم شد او را می بخشید ؟ آری تا نفس آخر او را می بخشم .

پس انسان تا زمانی که عمر داره حتی لحظه مرگ یک بار توبه کنه از ته دل با صفت رحمانی و مهربانی خداوند بخشیده میشه . تا اون لحظه وقت داریم برای توبه هر چند که بسیار سخته در اون حال توبه کردن .

پیامبر راضی نشد و مجوز شفاعت را از خداوند گرفت ، که انشالله شافع هممون باشن .

بعد از مرگ دیگه نوبه عدالت خداست و باید حق به حق دار برسه .

دوستان توی همین ماجرای تروریستی یا هر دادگاهی که تشکیل میشه ما میخوایم حق به درستی اجرا بشه ، حالا خدا یک دادگاه بزرگ زده و تمام عمرمان رو میسنجه و می خواد اجر بده یا جزا کنه ، پس اونجام انتظارمون باید عدالت باشه فقط .

قیاس مردان در ترازوی عدالت خداوند بهترین مردان جهان یعنی پیامبر و امیر المومنین و سایر پیامبران و ائمه اطهارن و قیاس زنان هم بانوان بزرگی چون حضرت زهرا و زینت و خدیجه و مریم و ... خواهند بود . که اعمال ما رو با اونا می سنجن .

 • علی رحمانی پور
 • سه شنبه ۲۲ تیر ۹۵

درخواست مجازات عاملین سوء قصد به دکتر فلاحت پیشه

از نیرو های امنیتی و انتظامی کشور خواستاریم که عاملین عملیات تروریستی در منطقه ریجاب و سوء قصد به نماینده مجلس اسلام آباد غرب و دالاهو دکتر فلاحت پیشه ، هر چه سریع تر بازداشت شوند و به سزای اعمالشان برسند .

امنیت در نظام اسلامی خیلی مهم است و باید به آن توجه بسیاری شود ، نمی گوییم امنیت نیست اما واقعا قتل هایی اتفاق می افتند که خون به دل می شویم چه ترور سیاسیون و مردمان عادی خیلی دلخراش است .

گروهک تروریستی بعد از حمله به دکتر فلاحت پیشه ماشین خود را آتش زده و از مرز ها خارج شده اند یعنی یک کار برنامه ریزی شده و از پیش تعیین شده و برای نیروهای ما خیلی بد است که بشنوند به راحتی عاملین فرار کرده اند در حالی که باید بعد از حمله تمامی مرز ها مورد کنترل قرار گرفته می شد . این چه دلیلی دارد را باید توضیح دهید .

یک سری بیایند ما را در خاک خودمان بکشند و بعد به راحتی فرار کنند و در خارج از مرز ها آزادانه بگردند .

اینجا صراحتا اعلام می کنیم از این حوادث اخیر به سادگی نمی گذریم و باید پاسخ بشنویم و عاملین این عملیات به دست قانون نیست و نابود شوند تا شاید باعث آرامش خاطر روح شهدایی شود که امروز به قطعه شهدا رفتند و تشییع شدند .

یاد سوء قصد به مقام معظم رهبری افتادیم که از مرور آن دلمان می لرزد و آثارش در آن نماز جمعه بعد از فتنه شد جمله جانسوزی که هنوز به یادمان هست : من جسم ناقصی داریم .

از الان کنترل کنیم که اتفاقات بد تری نیفتد

 • علی رحمانی پور
 • سه شنبه ۲۲ تیر ۹۵

عفاف و حجاب

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از مواردی که من خیلی مهم میدونم و خیلی بحث دارم راجبش بحث همین امروزه و یک انجمن هم راه اندازی کردیم برای فرهنگ سازی این موضوع و باز هم دعوتید به این انجمن که در منوی اصلی توضیحات و در لینک ها ، لینکش موجوده .

عفاف و حجاب خیلی مهمه و فقط مختص خانم ها نیست و در این باره آقایون هم باید مواردی رو رعایت کنند .

حجاب خانم ها حتی در حال نماز باید به اندازه ای پوشیده باشد که فقط گردی صورت و دست ها تا مچ پیدا باشد و بقیه دارای پوشش باشد .

و اما درباره آقایان حتی در حال نماز از بالای ناف تا زیر زانو حجاب داشته باشند کافی است . ولی واقعا این عرف نیست که یک مرد این پوششی داشته باشد و در جامعه بگردد و یک مرد باید حجاب و پوشش مناسبی انتخاب کند .

حجاب خانم ها باید به قدری باشد که بدنشان و برآمدگی هایشان نمایان نشود و بهترین و برترین حجاب ها هم چادر است . هر چه حجاب قوی تر باشد ایمان بیشتر و شخصیت فرد بیشتر می شود . این در آقایان و خانم ها مشترک است .

دلیلی ندارد که آقا آستین کوتاه بپوشد و یا شلوار پاره و فاق کوتاه بپوشد . بهترین پوشش برای یک مرد متشخص کت و شلوار است ، شاید پوشش های دیگر مانند پیراهن و شلوار هم خوب باشد اما بهترین پوشش کت و شلوار است . و مرد اجازه ندارد لباس بدن نما بپوشد و تنگ و چسبان .

این حرفای عادی و خودمونی بعضی وقتا خنده دارمیشه که مگه میشه کسی ندونه که چهجور لباس پوشیدن با شخصیتانه و قشنگ تره ولی متاسفانه در جامعه تا حد زیادی رعایت نمیشه و دلیلش الگو برداری اشتباه و مدگرایی هست .

بعضی ها مد رو جوری تقلید می کنند که انگار آیه قرآنه و قابل تغییر نیست .

حجاب و عفاف عمری به درازی عمر بشر داره و در هر قومی به اندازه فرهنگ و آداب و رسومش رعایت میشه و از یک حدی تجاوز نمی کنه . حتی در کشورهایی که ما اونا رو بی دین و بی بند و بار میدونیم این پوشش یک محدوده داره که نباید ازش تجاوز بشه و واقعا رعایت می کنن و تجاوز نمی کنن از اون حد خودشون .

در یک جامعه اسلامی زندگی می کنیم و این امر خیلی مهمه که بهش عمل بشه چون میبینیم که حتی سفرا میان اینجا شال میزنن که خیلی مثال زیباییه برای ارزششون به مقدساتمون .

در خانه اگر کس است           یک سخن بس است

من بارها درباره حجاب حرف زدم و خیلی حرفا دارم که از حوصله خارجه . فقط میتونم خواهش کنم ازتون که دیگه یه قدم بردارید برای اصلاح اول خودمون بعد جامعمون

بیاید دست به دست هم بدیم برای اصلاحش . دیگه دنبال مقصر نباشیم . دیگه نگیم دخترا اینجورن و پسرا اینجورن . هر دو مقصرن که باید اصلاح بشن .


به امید روزی که بی حجابی ریشه کن بشه .

هر چقد کشف حجاب کردن و این انقلاب شد و جلوی این کشف حجاب رو گرفت الان دوباره داره کشف حجاب میشه . مواظب خودمون و جامعمون باشیم .

 • علی رحمانی پور
 • دوشنبه ۲۱ تیر ۹۵
این وبلاگ به عنوان وبلاگ شخصی و مرجع من فعالیت میکنه و در زمینه های مهندسی برق قدرت ، مذهبی ، سیاسی ، مداحی ، خانواده و آندروید مطالبی رو در دسترس شما قرار می دهیم که کاملا بر اساس عقاید و نظرات شخصی بنده می باشد و برای اصلاح فرهنگ و فرهنگ سازی درست راه اندازی شده ، شاید دست و پا شکسته یا اشتباه هم باشند که می توانید در صورت مشاهده هر گونه اشتباهی ما رو با خبر کنید و درست اون رو بگید تا مطلب رو اصلاح یا حذف کنم ، انشالله این وبلاگم مورد توجه و تایید شما قرار بگیره .
بنده دانشجوی مهندسی برق قدرت می باشم که من کرمانشاهی و شهرستان اسلام آباد غرب هستم و در بابل مشغول تحصیل هستم برای همین به سوالات شما هم پاسخ می دهم و اگر نیازی بود مطالبی در باره دانشگاه و برق می گذارم .
لطفا نظرات ، انتقادات و پیشنهاد هاتون و برای ما ارسال کنید یا با قسمت تماس با من ، راههای ارتباطی و یا بعد از هر مطلب نظرتون رو راجب اون مطلب بیان کنید . نظر دادن برای هر مطلب بسیار ساده می باشه و زیاد وقتتون رو نمیگیره ولی در عین حال بسیار موثر و مهمه .
بنا به نظرات دوستان عزیز تصاویری که قبلا با مطالب ارائه میدادم چون حجمشون بالا بود و سرعت سایت رو پایین میاورد رو انتقال دادم به قسمت گالری که میتونید تصاویر رو اونجا ببینید .
با تشکر مدیریت وبلاگ علی رحمانی پور
موضوعات
کلمات کلیدی