۶ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

سربازی

سلام دوستان عزیزم

اینجور شروع کنم شاید جالب باشه این شتریه که در همه خونه ها میخوابه، البته برا جوانان ها. اونم فقط پسرها. پسدخترا خیالتون راحت باشه. تو ایران و چند جای دیگه دنیا خدمت سربازی اجباریه حالا مدت کمتر، بعضی جاها دخترام باید خدمت برن. ولی تو ایران میگن خدمت پسر رو مرد میکنه که من قبول ندارم. بیشتر یه سد میبینم تو بهترین دوران زندگی و جوانی که باید به فکر خیلی چیزا بود ولی خدمت مانع میشه. تا دو روز پیش گواهینامم نمیدادن به خدمت نکرده ها که خدا رو شکر اصلاح شد. میری جایی کار کنی میگه کارت پایان خدمت میگی قبل خدمت میخوام کار کنم میگن نمیشه مگه بری کارگری، کارت پایان خدمت رو میگیری میگن حالا سابقه کار بیار یکی نیست بگه مسلمان میخوای کار ندی بهونه نیار و همون فامیلاتو بذار سرکار و آگهی نزن و دل جوان رو نلرزون و امیدوار نکن. حالا اونم بعدا راجبش حرف میزنم.

حالا کار به خوبی و بدی سربازی ندارم چون قانون تو کشور ما و ماهم باید از قوانین پیروی کنیم ولی موندم چرا خیلی از قوانین درست اجرا نمیشن ولی چیزای بد و به ضرر مردم سریع اجرا میشن. مثلا قانون کسر خدمت ایثارگران تغییر کرده ولی اجراش خیلی ضعیفه، یا حقوق بگیر شدن بسیجی ها یا خیلی چیزای دیگه ولی یا اجرایی نمیشن یا اشتباه اجرا میشن ولی قوانینی مثل گران شدن نان هنوز اعلام نشده اجرا میشه یا گران شدن بنزین و... یا اصلا قطع یارانه. بگذریم بریم سر بحث خودمون میبینید آشفته مینویسم چون دلم پره و از بس حرف نزدم دارم میترکم.

همونجور از اسمش پیداس یعنی با سر و جون آدم بازی میکنه. دفاع از کشور سخته و باید هم اینجور باشه ولی همونجور تو پست قبلیم نوشتم همه چیزش با زندگی عادی آدم ها فرق داره. قوانین خودشو داره، نظم خودشو داره، هرکسی مسئولیتی داره و ... شاید من سر در نیارم از خیلی حرکت هاشون ولی خوب قبل از اون نمیشه راجبش حرف زد. از صبح زود بیدار کردنش گرفته تا کم غذا دادنش و اصلا درک میکنن که جوان خارج از توانش هست انجام کاری یا نه! من بحث ها رو میذارم وقتایی که اومدم مرخصی براتون مینویسم از جزییات سربازی. چون به نظر من همه چیزش فرق داره. از دور نگاه کنی بهش میگی خوب حالا چیه مگه همه میرن و ...

پسرا دقت کنن من دوره آموزشی رو افتادم شهید رجایی کرمانشاه، معروفه به سراب نیلوفر، گفته ها حاکی از اینه که این مرکز نیرو برای مرز آموزش میده و اکثرا میشن مرزبان، پسرا میدونن این شاید بدترین نوع و سخت ترین نوع خدمت باشه. نیرو انتظامی کلا سخته، مرزبانی بیشتر.


راستی از گفته هام بد برداشت نشه نه میترسم نه باکی از خدمت دارم فقط واقعا خیلی چیزا برام قبول کردنش سخته. نگران اینم بعد خدمت قراره برگردم و بیکار باشم حرص میخورم. راستی به کارگیری جوان تحصیل کرده جز قوانین ما نیست؟ حالا بگذرد که با مدرک لیسانس برق ما رو دادن مرزبانی و چه ضلمیه ولی خدا حق ما رو بگیره ازشون که آسایش ما رو گرفتن و باید نگران آیندمون باشیم.

دوستان شاید کمتر پست بذارم ولی سعی میکنم هربار که بیام بهتون سر بزنم و پست بذارم. البته شنیدم که هر هفته آخر هفته میایم تو آموزشی پس فعلا جای نگرانی نیست.

 • علی رحمانی پور
 • چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۶

مغز

سلام دوستان

امیدوارم حال دلتون خوب باشه و شاد و خرم زندگی کنید.

شاید اینا پست های آخری باشه که میذارم نه اینکه بخوام حذف کنم ها دارم میرم جایی که همه چیزش با زندگی عادی آدم ها فرق داره که اگه دوست دارید بیشتر بدونید پست بعدی رو هم دنبال کنید که بعدا انتشار میدم.

اما درباره مغز باید بگم خیلی هامون نمیدونیم مغز چیه؟ یا تعریف اشتباهی ازش داریم، بعضیامون هم غریزه رو با مغز اشتباه میگیریم. یا بعضی ها که خیلی زرنگ تر از این حرفان میخوان ما رو گول بدن و سرمون شیره بمالن.

ولی خوب متاسفانه باید بگم ما عادت داریم زندگی رو به واسطه غریزه بگذرونیم و از مغزمون که ما رو از حیوان متمایز میکنه استفاده نکنیم. شاید بعضیا بگن چه کاریه زندگی که داره میگذره چرا به مغزمون فشار بیاریم. یا میگن حیفه این مغز دست بخور بذار همون آکبند بمونه. شایدم فکر میکنن دارن از مغزشون استفاده میکنن. یه مثال ساده بزنم مثلا یه ماشین حساب مهندسی پیشرفته گرفته باشی که جبر و احتمال و معادله های چند مجهولی حل کنه و نتیجش رو روی نمودار هم نشون بده ولی با این ماشین حساب بیای جدول ضرب حساب کنی، آره واقعا خیلی خنده داره حالا مهندسا میدونن اون ماشین حساب چهجوریه و چهجور استفاده میشه. اون ماشین حسابم ساخت دست خودمونه که از مغز افرادی که فکر میکنن بیرون اومده و دقیقا حال مغز بعضی ها رو داره با یه چیزای عادی که فکر میکنن دارن از مغزشون استفاده میکنن. تا حالا شده پیش خودتون فکر بکنید دانشمندان چهجور تونستند هم از فیزیک حرف بزنن هم از ریاضی و هم از شیمی و هم از نجوم؟؟؟!!!!!! واقعیتش اینه که اگه از مغزکار کشید این چیز عجیبی نیست فقط یه مقدار فکر میخواد و پرورش دادن مغز. یارو میخواد وزنه بلند کنه تا قبلش حسابی تمرین نکرده باشه که نمیتون، مغز هم به تمرین نیاز داره.

حالا قسمت جالب تر اینه که بعضیا فکر میکنن که مغز فقط برا درس خوندن کاربرد داره والا درس که تموم بشه یه چیز بیخودیه. در صورتی که اینجور نیست و باید در لحظه به لحظه زندگی از مغزمون استفاده کنیم. حالا جالبه اینو بگم که بعضیامون نمیدونیم مغزمون دستوری که میده درسته یا غلط که این بحث زیادی داره ولی باید بگم اگه یاد بگیریم درست از مغزمون تو همه کارامون استفاده کنیم دیگه مشکلی برامون پیش نمیاد و راه بهتر رو میریم اگه به غریزه گوش ندیم. بعضیا فکر میکنن سیاست هایی که به کار میدن از روی مغز فعالشونه در صورتی که دروغ یا نه ببخشید همون سیاست ربطی به مغز نداره بلکه انقد تمرین شده روی سیاست بازی که قوی شده.


پ.ن: دوستان درست و حسابی بازدید کنید و بخونید. نزدیک 500 نفر دنبال کننده هستید زشته به خدا بازدید کم باشه. لطفا فعال بلشید مام سعی می کنیم که به روز باشیم و مطالب جالبی قرار بدیم و خلاصه که تلاش داریم خلاصه باشه ولی خوب نمیشه خخخخ

پ.ن: حتما پست بعدی رو هم دنبال کنید خیلی منتظرتون هستم.

 • علی رحمانی پور
 • سه شنبه ۲۸ آذر ۹۶

یادش بخیر


سلام دوستان عزیزم

یادش بخیر روزی این وبلاگ خیلی فعال بود و دوستان زیادی هم پیدا کرده بودم ولی الان نه خبری از من هست نه از اونا. یا به روز نیستن یا حذف کردن بلاگشون رو یا دیگه طرف ما نمیان. مشکلات باعث میشه که اینجور دوستی ها خراب بشه. تلگرامم بی تقصیر نیست. راستی دوستان وبلاگی یه نظر میخوام اگه تو تلگرام کانال یا گروهی بزنم کی موافقه که عضو بشه و فعالیت کنه. بعضا پست های قشنگتون هم اونجا بذارید.

این همین الان خورد به نظرم و ازتون نظر میخوام؟؟؟؟

لطفا تو وبلاگ هم فعال باشید.

 • علی رحمانی پور
 • يكشنبه ۲۶ آذر ۹۶

وام ازدواج افزایش پیدا نمی کند

سلام

حاکم شرع و دولت باید بنا به دستورات و سنت پیامبر موظف است در امر ازدواج تسهیل کند. تسهیل این امر در کسور اسلامی ما فقط دادن یک وام به نام وام ازدواج ایت که گرفتن آن بسیار دشوار است و زحمت زیادی دارد. اما امروز خبری به گوش رسید که مبلغ وام ازدواج افزایش پیدا نکرده است و نخواهد کرد. واقعا این جای تاسف دارد برای افراد مسئول.، بیکاری جوانان را برای تسهیل ازدواج مرتفع نکردید و حتی وام را هم افزایش ندادید!!! 

یک سوال دارم با 10 میلیون سهم مرد و 10 میلیون سهم زن، مرد میتواند مراسم عروسی و مخارج آن را تامین کند. یا زن میتواند جهیزیه خودش را تکمیل کند. پس بقیه زندگی چه می شود!!!! آیا فکر کردید بااین 20 میلیون زندگی شکل میگیرد و تسهیل در ازدواج می شود. یا واقعا عدد و رقم بلد نیستید یا حساب و خرج و مخارج دستتان نیست. عروسی و ماه عسل و جهیزیه پیش کش شما با 20 میلیون میتوان خانه ای اجازه کرد؟؟؟ این 20 میلیون را کجای دلمان بگذاریم؟ تسهیل که نکردید هیچ مشکلمان را هم افزایش می دهید و زیر بار قسط های بانکی باید برویم. اول زندگی و مشکلات فراوان. 

من همینجا از مسئولان مربوطه تقاضا می کنم فکری به حال تسهیل ازدواج کنند. از ولی امر مسلمین و رهبر انقلاب خواستارم که شخصا وارد عمل شوند. دولت موظف است در ایجاد اشتغال و دادن تسهیلات جهت راه اندازی شغل و نوآوری های که دارد اقدام کند و همچنین تسهیلات ازدواج را حداقل دو برابر کند تا اندکی در امر ازدواج تسهیل شود. تسهیل در ازدواج به این معناست.

دوستان مجرد پیگیرحقوق شهروندی خود باشند و بااتحاد این حقوق را اخذ کنند.

 • علی رحمانی پور
 • يكشنبه ۱۹ آذر ۹۶

لعنت به فضای مجازی که همش دروغه

سلام

خسته شدیم از دروغ و فضایی که آدماش، حرفاش، خبراش، فکراش، نظراش و... و همه چیزش مجازیه و دروغ.

ما ایرانی ها واقعا خیلی عقب موندیم و از یه چیزایی لذت میبریم که خیلی مسخرس، مثال بزنم واضح بشه. مثلا تازه تلفن همراه مد شده بود و همه داشتن میخریدن و اون اوایل بیشتر شاهد مزاحم تلفنی بودیم. زنگ میزدن فوت میکردن بعد زنگ میزدن و چرت و پرت میگفتن و مزاحمت ایجاد میکردن. البته یادمون نره بچه ای که با زنگ در زدن و فرار کردن بزرگ شده این چیزام طبیعیه براش، در ضمن متن من مخاطب خاص یا تیکه به یه سری افراد نیست فقط واقعیت جامعمونه با یه دید دیگه. 

بعدها وبلاگ مد شد و نظرات میذاشتن ملت یه سری آدما دنبال این بودن فقط ایراد بگیرن و صاحب وبلاگ رو خراب کنن. البته این تو وبلاگ قبلیم شایع بود و بیان خیلی توب عمل کرده نسبت به بقیه. حالام تلگرام شده عمق فاجعه ما. یارو پسره خودشو دختر جا داده. ماشاالله عکس بی صاحبم زیاده و میذاره رو پروفایلش و ...هم خودش هم مخاطبش میدونن که دروغه ولی باز باور میکنن و این ساده لوحی و سهل انگاری کار دستمون میده با این اوصاف خسته شدم از فضای مجازی که همش دروغه و جای زندگی حقیقی ما رو هم گرفته. رابطه ها سرد و بی احساس شده. همه چت کردن رو به حرف زدن ترجیح میدن ما ایرانی ها تنبلیم و تن پرور. 


کاش مسئولین تلگرام رو فیلتر میکردن. البته از قبل باید میکردن کلا سرورش رو غیر فعال کنن که با فیلتر شکن هم قابل اتصال نباشه. ما دلمون خوشه توییتر فیلتره در صورتی که اخبار اعلام میکنه مثلا وزیر خارجه تو توییت خودش نوشت این و اون خوب ظاهرا هم وزیر وزرا دارن و هم شما خبرنگار ها پس فقط من ندارم.

 • علی رحمانی پور
 • پنجشنبه ۹ آذر ۹۶

پاسخ به سخنان مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان

با سلام و احترام خدمت دوستان و ملت شریف ایران

امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه های نماز جمعه زلزله کرمانشاه را یک عذاب الهی خواند و گفت توبه کنند و به خدا ایمان بیاورند. که در ادامه پاسخ این سخنان را بیان می کنم. 

بنده شیعه هستم و در شهرستان اسلام آبادغرب ساکنم. و در کل یک کرمانشاهی هستم. اعتقاد بنده و سخنان بزرگان حاکی از وحدت شیعه و سنی می باشد. باافتخار عرض میکنم که در استان کرمانشاه وحدت حفظ شده و این استان هم شیعه دارد هم سنی و هم ادیان و مذاهب دیگر گرچه تعدادشان کم است. 

هیچ یک از ما وحی دریافت نمی کنیم و نمیتوانیم با قاطعیت بگوییم که این زلزله عذاب الهی بوده. منطقه زلزله زده ازگله و سرپل ذهاب که بیشترین خسارات را دیدند اکثریت سنی مذهب هستند. لذا بحث را به تفرقه افکنی میان سنی و شیعه نیندازید. اگر اطلاع از مذهب نداشتید لااقل سفر حضرت آقا را با دقت مشاهده می کردید تا بفهمید که روستاهای منطقه کوئیک هم سنی مذهب هستند. در کل شیعه و سنی تفاوتی ندارد ما همه مسلمان و متحد و یک پارچه هستیم و در شان یک امام جمعه نیست که با قاطعیت بگوید که این زلزله عذاب الهی است و با کنایه زدن از کافر بودن ایجاد تفرقه کند میان شیعه و سنی. 

اگر کسی از جانب خداوند به او وحی شد و یا خبری رسید بیاید و ادعا کند که فلان اتفاق عذاب بود یا امتحان و آزمایش. که در عمل ما یک سری مردم می بینیم که در سرمای زیر صفر درجه در چادرها زندگی می کنند و حس مسلمانی و همنوع دوستی حاکی از این است که به کمک آنان بشتابیم نه اینکه آنان را مرتد و کافر خطاب کنیم. اگر این عذاب الهی است و باید توبه کنند و ایمان بیاورند پس چرا اینجور اتفاقات در کشورهای کافر و مشرک اتفاق نمی افتد؟ چرااین عذاب برای آنها نازل نمی شود؟ شما اگر علم زمین شناسی ندارید حداقل سکوت کنید، دانشمندان گفته اند که زمین انرژی دارد و گسل ها در حال حرکتند و زمین باید انرژی خود را تخلیه کند. آیا شما علمی دارید که خلاف این را با مدرک ثابت کند؟

من از نزدیک دیدم این زلزله را و تکان های زمین را حس کردم. زلزله بزرگی که کمترین تلفات جانی را داشته نسبت به قدرت آن. زلزله بزرگی وقتی تعداد کمی آسیب جانی ببینند بیشتر به امتحان و به خود آمدن شبیه است تا عذاب. چرا که عذاب خداوند دردناک است. در قرآن هم آمده نمونه هایی از عذاب خداوند که همه آن قوم را هلاک کرده.

اولین جبهه را مقابل سخنان تفرقه آمیز شما بیان کردم و از تمامی مسئولین و علما و اهل علم خواستارم پاسخ سخنان شما را بدهند و از کنار آن به سادگی عبور نکنند. من نمیگوییم که این زلزله عذاب نبوده احتمال دارد عذاب بوده باشد ولی ما علم به آن نداریم و فقط خداوند می داند و نباید شما با قاطعیت این سخن را بیان می کردید تا اینچنین در فضای مجازی منتشر شود و اینچنین تفرقه افکنی کند. کاش می آمدید و از نزدیک میدید این زنان و کودکان و سالمندان را. با دست پر از کمک می آمدید و برای این سخنان خود ازمردم این استان و مخصوصا مناطق زلزله زده عذر خواهی کنید

 • علی رحمانی پور
 • يكشنبه ۵ آذر ۹۶
این وبلاگ به عنوان وبلاگ شخصی و مرجع من فعالیت میکنه و در زمینه های مهندسی برق قدرت ، مذهبی ، سیاسی ، مداحی ، خانواده و آندروید مطالبی رو در دسترس شما قرار می دهیم که کاملا بر اساس عقاید و نظرات شخصی بنده می باشد و برای اصلاح فرهنگ و فرهنگ سازی درست راه اندازی شده ، شاید دست و پا شکسته یا اشتباه هم باشند که می توانید در صورت مشاهده هر گونه اشتباهی ما رو با خبر کنید و درست اون رو بگید تا مطلب رو اصلاح یا حذف کنم ، انشالله این وبلاگم مورد توجه و تایید شما قرار بگیره .
بنده دانشجوی مهندسی برق قدرت می باشم که من کرمانشاهی و شهرستان اسلام آباد غرب هستم و در بابل مشغول تحصیل هستم برای همین به سوالات شما هم پاسخ می دهم و اگر نیازی بود مطالبی در باره دانشگاه و برق می گذارم .
لطفا نظرات ، انتقادات و پیشنهاد هاتون و برای ما ارسال کنید یا با قسمت تماس با من ، راههای ارتباطی و یا بعد از هر مطلب نظرتون رو راجب اون مطلب بیان کنید . نظر دادن برای هر مطلب بسیار ساده می باشه و زیاد وقتتون رو نمیگیره ولی در عین حال بسیار موثر و مهمه .
بنا به نظرات دوستان عزیز تصاویری که قبلا با مطالب ارائه میدادم چون حجمشون بالا بود و سرعت سایت رو پایین میاورد رو انتقال دادم به قسمت گالری که میتونید تصاویر رو اونجا ببینید .
با تشکر مدیریت وبلاگ علی رحمانی پور
موضوعات
کلمات کلیدی